Top

 

Ostatní zvířátka

Koně

SAMSAMSamíkSamíkSamíkSamíkSamík a Lucka


V roce 2004 jsme si pořídili naše první zvíře a to rovnou koně.

SAMÍKOVI byly tři roky a byl to dárek pro naši dceru. Nakonec u westernového jezdectví zůstal manžel a jeho koníček ho přivedl i k dalším westernovým disciplínám,především k hodu nožem a tomahawkem.

K našemu Samíkovi jsme postupně přikoupili ČT klisnu Loretku, která byla nádherného exteriéru, ale měla kolísavou povahu, po dlouhém zvažování jsme ji se značnou slevou prodali.

Mažel se rozhodl, že si koupí koně, který má western v genech. Tak jsme si pořídili nádherně zbarveného koně Amarican Paint Horse - Stardust Belle (Belíka). Byl to Kůň roku 2004, závodně aktivní a velice dobře přiježděný. Štěstí bohužel nestálo na naší straně a Belík nám začal doma po zátěži kulhat, následovala vyšetření, rentgeny. Na základě rentgenů bylo zjištěno artrotické onemocnění pohybového aparátu. Po několika letech, kdy u nás zůstával bez využití jsme ho za symbolickou cenu prodali Občanskému sdružení Zvířecí pohoda, kde má veškerou potřebnou péči a našel i své využití a je využíván ke kontaktu s hendikepovanými dětmi.

Mezitím jsme si pořídili pro naše děti poničku Báru od pana Berouska. Byl to dárek k Vánocům pro dceru Terezku. Poníci bývají paličatí. Baruška bývala jenom občas paličatá. Měla nádhernou hustou hřívu a opravdu byla nádherná. Pokud měla Baruška co žrát, trpělivě snášela zaplétání copánků a celkovou "péči" našich holek. Za Baruškou jezdily děti z mateřské a základní školy. Bývala velkou atrakcí.

Bohužel ráno 12. března 2011 jsme ji našli ležet na pastvině a nepodařilo se nám ji postavit na nohy. Veterinář přijel do 15 minut a bohužel konstatoval tetanus a nedával nám velkou naději. Rozhodli jsme se, že zkusíme léčbu. Baruška dostala veškeré léky, které dostat mohla. Bohužel v neděli 13. března 2011 zemřela. Pro celou rodinu to byla rána, na kterou jsme nebyli připraveni. Navíc byla proti tetanu očkovaná, ale její tělo si zřejmě nevytvořilo dostatečné množství protilátek. Vzpomínáme a zatím se nám nepodařilo najít za Barušku náhradu.

V červnu 2011 se nám pro Terezku podařilo sehnat kobylku Grácii. Je to poměrně svéhlavá a dominantní kobylka, která našemu Samíkovi okamžitě začala šéfovat. Pro svoji povahu nebude vhodná na občasné svezení dětí z penzionu.

Po delším hledání jsme se rozhodli pořídit pro naši dceru Šárku, která chce mít také svého koníka, kobylku miniappaloosy. Pokud vše dopadne, tak si ji domů přivezeme v polovině července 2012.

 

BaruškaBaruškaBelík a LoretaBelíkLoretaLoreta

 

 

Zakrslý králík siamský žlutý a morče

Kelly, Elis a KukyElisKrálíčekHolky a ElisKrálíkárnaKráličí hop

 

Zakrslé králíčky jsme vybírali poměrně dlouho, byli jsme na několika výstavách a dětem se nejvíce zalíbilo plemeno Zakrslý siamský žlutý a páreček jsme si pořídili od známého chovatele pana J. Šípa. Aby se králíčci nenudili, zakoupili jsme jim králičí hop, kterého si užívají v létě na zahradě. Králíčky chováme doma a pokud je hezky mají venkovní králíkárnu s výběhem.

Mláďátka ZSiŽ odchováváme doma a prodáváme je nejdříve 7 týdnů stará, zvyklá na děti a běžný chod domácnosti.

Morčátko Elis jsme vyhráli v tombole na výstavě králíků v Turnově dne 29. 6. 2010 jako dvouletou slečnu. Je to neuvěřitelný mazel. Zcela nečekaně jsme 6. 5. 2012 našli Elis mrtvou. Pro děti to byla velká rána.

Po delším hledání podobného morčete naší Elis, Šárka dostala od našeho kamaráda ke svátku 30. 6. 2012 nové morče. Holky pro něj vybraly jméno Tonda.

 

KrálíčekZakrslý siamský žlutýZSiŽKrálíček zakrslý siamský žlutýKrálíčciKrálíčci na prodej


 
CHS Dantilly & Sweet Dantilly